جزئیات خبر


برای نخستین بار در سطح شهرستان سرخس؛

ذرت شیرین توسط شرکت کشت‌وصنعت سرخس تولید می‌شود

ذرت شیرین توسط شرکت کشت‌وصنعت سرخس تولید می‌شود
1396/12/20

سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس از کشت پایلوت ذرت شیرین توسط این شرکت برای نخستین بار در سطح شهرستان سرخس خبر داد.
حسن مهدی‌زاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: در این راستا 2 هکتار از اراضی شرکت به کشت گیاه ذرت شیرین اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد: این ارقام شامل « نیکا1»، « الیکا1» و « الیکا2» است که با توجه به شرایط آب و خاک منطقه و توصیه مشاوران مورد استفاده قرار گرفته شده تا پس از مقایسه ارقام، از بهترین آن‌ها برای کشت‌های بعدی بهره گرفته شود.
مهدی‌زاده درباره مصارف این محصول گفت: برخلاف ذرت معمولی که بیشتر برای تغذیه دام مورد استفاده قرار می‌گیرد، ذرت شیرین به عنوان غذای تازه انسان و صنایع کنسروسازی مصرف می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط آب و هوایی سرخس، در صورت موفق بودن کشت آزمایشی، این گیاه در سطوح بیشتری کشت خواهد شد تا پس از به دست آمدن محصول و نیز اخذ مجوز و تأییدیه از مبادی مربوطه، بسته‌بندی و با برند رضوی به بازار عرضه شود.
مهدی‌زاده با اشاره به اهداف شرکت کشت و صنعت سرخس از کشت ذرت شیرین گفت: کشت این گیاه با هدف انتخاب رقم مناسب، تغییر الگوی کشت، پیش‌رس کردن کشت‌ها به دلیل استفاده مناسب و کاراتر از نزولات آسمانی و پس از آن عرضه محصولات به صورت نوبرانه و خارج از فصل به بازار، در دستور کار شرکت قرار گرفته است.
سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس ادامه داد: در حال حاضر نیاز آبی محصولات کشت شده با استفاده از آبیاری نشتی تأمین می‌شود.
 466-96

نظر شما