جزئیات خبر


در گفت و گو با سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس مطرح شد؛

عرضه پسته سالم با برند رضوی از سال آینده

عرضه پسته سالم با برند رضوی از سال آینده
1396/9/7

شرکت کشت و صنعت سرخس، یکی از واحدهای فعال تابعه سازمان اقتصادی در حوزه کشاورزی است که همه ساله کارنامه درخشانی در عرصه باغداری و زراعی از خود به جا می‌گذارد. این شرکت از طریق به کارگیری و اتکا به روش‌های نوین علمی، توانسته است طی سنوات گذشته به عنوان پسته‌کار نمونه در سطح شهرستان سرخس معرفی شود و امسال نیز موفق به برداشت 185 تن پسته تر شده است. در گفت و گو با حسن مهدی‌زاده؛ سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس، به سراغ موضوعاتی مانند محصول سالم پسته، فعالیت‌های صورت گرفته برای افزایش راندمان، مشکلات پیش روی باغداران و... رفته‌ایم تا با فعالیت‌های این شرکت، بیشتر از پیش آشنا شویم.
** شرکت کشت و صنعت سرخس چند هکتار باغ پسته دارد و چه مقدار از آن بارده است؟
سطح زیر کشت باغات پسته در این شرکت، 194 هکتار است که 119 هکتار آن بارده بوده و شامل باغ رضوی یا کچولی به مساحت 106 هکتار، باغ جنگل به مساحت 42 هکتار و همچنین 46 هکتار باغ فرودگاه می‌باشد. لازم به یادآوری است که از این میان، 75 هکتار در جریان تکمیل است که برای سال‌های آینده مثمر و قابل بهره‌برداری می‌شود.
** چه اقداماتی در این شرکت به منظور افزایش میزان تولید، طی سال جاری انجام شده است؟
از جمله مهم‌ترین اقداماتی که در راستای مدیریت منابع آب و خاک و افزایش عملکرد محصول پسته در سال 96-95 انجام شده است، می‌توان به تولید و کاشت نهال، پیوند ارقام مقاوم به شوری، پر بازده و سازگار با شرایط اقلیم منطقه، انجام هرس اصولی به منظور ایجاد تعادل بین اندام‌های رویشی و زایشی درختان و کاهش سال‌آوری اشاره کرد. همچنین به منظور بازسازی بستر باغات و اصلاح خاک‌های شور، گچ خام یا سولفات کلسیم در اطراف محیط ریشه اضافه شده که این امر ضمن بهبود خواص فیزیکی و شیمیایی خاک، موجب کاهش PH شده است. استفاده از کودهای آلی و غیر آلی، تسطیح و برداشتن خاک پای طوقه درختان با هدف استفاده صحیح از منابع آبی، کاهش مصرف سموم شیمیایی و استفاده از سموم کم خطر، بخشی دیگر از این اقدامات را به خود اختصاص می‌دهد. علاوه بر این، به دلیل فقیر بودن خاک های باغات از نظر عناصر غذایی، مواد آلی و غیر آلی به خاک‌ها تزریق شد که کودهای حیوانی پوسیده، کودهایی با پایه سولفاته و... از جمله این موارد به شمار می‌رود. تسطیح، یکپارچه سازی و برداشتن خاک پای طوقه درختان و همچنین هدایت آب‌های شور به طوقه درختان بخشی دیگر از اقدامات این شرکت در راستای افزایش تولید است که این اقدام ضمن استفاده صحیح از منابع آبی و کاهش مدار آبیاری از 42 روز به 25 روز، بر اساس نتایج آنالیز خاک موجب کاهش غلظت نمک‌های محلول در خاک نیز شده است.
همچنین مصرف سموم شیمیایی کاهش یافته و از سیستم IPM (مدیریت تلفیقی آفات) برای کنترل آفات از طریق مانیتورینگ، وضعیت بیولوژی آفات، نصب تله و... استفاده شده است، ضمن این که به دلیل عدم اثر بخشی کافی سموم، از سموم کم خطر برای حفظ دشمنان طبیعی آفات استفاده شده است.
** آبیاری باغات پسته شرکت به چه روشی انجام می‌شود؟
در حال حاضر این باغات به روش غرقابی و جوی و پشته‌ای، آبیاری می‌شوند. اما با توجه به بحران کمبود حاکم بر کشور و از طرفی مصرف بالای آب در بخش کشاورزی، برای تجهیز باغات به سیستم آبیاری بابلر، مکاتباتی با جهاد کشاورزی شهرستان سرخس برای استفاده از تسهیلات دولتی انجام شده است که در آینده‌ای نزدیک محقق خواهد شد.
** از مهم‌ترین چالش‌های پیش رو برای تولید پسته بگویید.
تغییرات شدید اقلیمی و گرم شدن دمای زمین، موجب کاهش نزولات جوی و کاهش استفاده از آب‌های سطحی به ویژه سد دوستی شده است که در نتیجه، برداشت از آب‌های زیرزمینی در میان مدت، نامطلوب شدن کیفیت آب آبیاری را به دنبال خواهد داشت. با این اوصاف، اگر چه درخت پسته، درختی مقاوم به شوری است اما افزایش شوری، موجب کاهش محصول و عملکرد می‌شود. کیفیت پایین نهاده‌ها و مقاوم شدن آفات به سموم که باعث صدمه به محصول و کاهش عملکرد می‌شود و همچنین تاثیر نوسانات آب و هوا بر جمعیت آفات، بخشی دیگر از این مشکلات به شمار می‌رود. از سوی دیگر، حوادث طبیعی مانند باد، طوفان، تگرگ و... به طور واضح روی درختان پسته تاثیر می‌گذارند و خارج از اراده انسانی هستند. بازار فروش پسته نیز از سایر مشکلات تولیدکنندگان و باغداران می‌باشد.
** پوچی، یکی دیگر از این مشکلات به شمار می‌رود. در این باره بیشتر توضیح بدهید.
بسیاری از پدیده‌های طبیعی از جمله شرایط اقلیمی و اکولوژیکی، توسط عوامل انسانی غیر قابل کنترل هستند. به طور مثال گرده‌افشانی در پسته توسط باد صورت می‌گیرد که در این بین، دخالت عواملی مانند رطوبت و عدم جریان هوا، موجب افزایش پوکی می‌شود. تنش‌های محیطی از جمله گرمازدگی و دمای بالای هوا در موسم گرده‌افشانی و اوایل رشد نطفه، پوک شدن محصول را به همراه دارد، لذا چنانچه این اتفاق در زمانی انجام شود که مقداری از رشد دانه‌ها گذشته باشد، باعث سوختن مغز و نیم مغز شدن در زمان برداشت خواهر شد که در برخی از ارقام مانند کله قوچی هر ساله به طور معنی‌داری میزان پوکی بالاتر از سایر ارقام است.
** تولیدات شرکت کشت و صنعت سرخس به چه گستره جغرافیایی در سطح کشور ارسال می‌شود ؟
محصولات تولید شده شرکت از طریق برگزاری مزایده و معمولا به صورت تر به فروش می‌رسد. اما با رایزنی‌های مدیرعامل هلدینگ کشاورزی، دامپروری و صنایع تبدیلی مؤسسه سازمان اقتصادی رضوی، قرار است محصول پسته تولیدی این شرکت از سال آینده به صورت بسته‌بندی و با برند رضوی به فروش برسد.
 تهیه و تنظیم: هدی زاهدی
356-96

نظر شما