جزئیات خبر


آبیاری اراضی یونجه کشت ‌وصنعت سرخس با سیستم‌های نوین

آبیاری اراضی یونجه کشت ‌وصنعت سرخس با سیستم‌های نوین
1396/5/26

سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس از آبیاری اراضی یونجه این شرکت با سیستم‌های نوین خبر داد.
حسن مهدی‌زاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: سطح زیر کشت محصول یونجه این شرکت طی سال جاری حدود 350 هکتار است که از این میان، 180 هکتار به وسیله سیستم‌های تحت فشار از نوع سنتر پیوت آبیاری می‌شود.
وی ادامه داد: از مجموع مساحت اختصاص داده شده به کشت این محصول، تا پایان چین چهارم، حدود 2 هزار و 400 تن یونجه خشک برداشت شده است.
مهدی‌زاده اضافه کرد: به طور میانگین میزان عملکرد این محصول در واحد سطح، حدود 7 تن بوده است.
وی با بیان این که با توجه به شرایط آب و هوایی، برداشت یونجه معمولا تا مهر ماه سال جاری به طول می‌انجامد، گفت: به این ترتیب، احتمالا حدود 10 تا 15 درصد افزایش تولید خواهیم داشت.
مهدی‌زاده درباره اقدامات صورت گرفته به منظور افزایش تولید طی سال جاری گفت: در این راستا، فعالیت‌هایی همچون آبیاری به موقع، مبارزه دقیق با آفات و بیماری‌ها، کنترل علف‌های هرز، مدیریت کوددهی و تغذیه گیاهی، برداشت به موقع و استفاده از ادوات مکانیزه برای برداشت محصول، انجام شده است.
وی با اشاره به موفقیت‌های این شرکت در زمینه محصول یونجه بیان کرد: کسب عنوان یونجه کار نمونه سرخس طی 3 سال متوالی و اختصاص بیشترین سطح زیر کشت در این شهرستان طی سال‌های متمادی، از جمله این موفقیت‌ها به شمار می‌رود.
سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس، اولویت نخست فروش این محصول را موسسات وابسته به آستان قدس رضوی عنوان کرد و افزود: یونجه تولیدی شرکت، در وهله نخست در مؤسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی و سازمان موقوفات ملک و در مرحله بعد در مؤسسات دامپروری، سازمان‌ها، ارگان‌ها و اشخاص حقیقی به فروش می‌رسد.
173-96

نظر شما