جزئیات خبر


سرپرست شرکت کشت‌وصنعت سرخس:

عدم تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، امنیت غذایی را دچار مشکل می‌کند

عدم تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، امنیت غذایی را دچار مشکل می‌کند
1396/2/6

سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس گفت: عدم تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، امنیت غذایی را دچار مشکل می‌کند.
حسن مهدی زاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی با اشاره به نیاز مبرم جوامع کنونی به تحقق مقوله اقتصاد دانش بنیان به ویژه در حوزه کشاورزی، بیان کرد: در صورت عدم تحقق این مهم در کشور، از رقابت با سایر کشورهای در حال توسعه، به دلیل تولید محصول بالای آن ها عقب خواهیم ماند.
وی ادامه داد: افزایش هزینه های تولید و کاهش بهره وری به دلیل شرایط آب و هوایی موجود، تبعات دیگر عدم استفاده از اقتصاد دانش بنیان در صنعت کشاورزی است.
مهدی زاده، دستیابی به خودکفایی را از جمله مزایای استفاده از این مقوله دانست و افزود: علاوه بر این، می توان به افزایش بهره وری و کاهش هزینه های تولید، امنیت غذایی کشور و در رقابت ماندن با سایر کشورهای در حال توسعه اشاره کرد.
وی درباره اقدامات صورت گرفته توسط موسسات و شرکت های کشاورزی آستان قدس رضوی در عرصه اقتصاد دانش بنیان، گفت: خوشبختانه در شرکت های مختلف زیرمجموعه موسسه سازمان اقتصادی رضوی، فعالیت هایی بدین منظور صورت گرفته که نتیجه آن در آینده مشخص خواهد شد.
مهدی زاده ادامه داد: شرکت کشت و صنعت سرخس نیز در این راستا، با بهره گیری از نظرات اساتید و کارشناسان دانشگاه پردیس ابوریحان تهران، به دنبال جمع آوری و برنامه ریزی برای طرح های در دست اقدام است.
سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس با اشاره به اهمیت ورود صنعت کشاورزی کشور برای ورود به عرصه اقتصاد دانش بنیان، گفت: شرکت های دانش بنیان فعال در عرصه های باغبانی، حفظ نباتات، زراعت و مکانیزاسیون، می توانند در زمینه های رشد تحقیقات، توسعه تکنولوژی کشاورزی، علوم دام و بحث امنیت غذایی، نقش مؤثری ایفا کنند که دولت نیز برای این گونه شرکت ها، تسهیلاتی را فراهم کرده است.
32-96

نظر شما