جزئیات خبر


سرپرست شرکت کشت‌وصنعت سرخس:

اصلاح الگوی کشت محصولات را در دستور کار داریم

اصلاح الگوی کشت محصولات را در دستور کار داریم
1396/1/23

سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس گفت: با توجه به وجود محدودیت های آب و خاک، اصلاح الگوی کشت محصولات کشاورزی را در دستور کار داریم.
حسن مهدی زاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: ورود نیروهای جوان تحصیل کرده و با انگیزه به حوزه کشاورزی، آموزش و فراگیری آخرین شیوه های نوین کشاورزی، به کارگیری ایده های نو و کاربردی با هزینه کم و نیز تولید کمی و کیفی حداکثری در بخش کشاورزی، بخشی دیگر از برنامه های دیگر این شرکت برای سال 1396 به شمار می رود.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از روش های مدرن در صنعت کشاورزی، گفت: در این راستا، باید با تقویت بخش کشاورزی با استفاده از دانش و علم روز کشاورزی و نیز بهره گیری از سیستم های نوین آبیاری، کشاورزی سنتی را به مدرن تبدیل کنیم.
مهدی زاده ادامه داد: در شرکت کشت و صنعت سرخس، ورود تکنولوژی به بخش کشاورزی از جمله تولید نهال گواهی شده، تولید کودهای ارگانیک و ... در حال انجام است که البته تحقق این مهم، حمایت های صددرصد سازمان اقتصادی رضوی را می طلبد.
وی با بیان این که محصولاتی که بر مبنای دانش و اطلاعات و نیز به کارگیری ایده های جدید تولید می شوند، بازار فروش خوبی خواهند داشت، افزود: این تولیدات سهم حداکثری را در بازارهای داخلی و خارجی به خود اختصاص خواهند داد.
مهدی زاده ادامه داد: مهم ترین و اصلی ترین اثر این مهم، بالارفتن ضریب خود کفایی، عدم وابستگی به کشورهای خارجی و رشد اقتصاد مقاومتی است.
سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس، مشارکت تمامی دستگاه های اجرائی را راهی برای حمایت از محصولات دانش بنیان، حذف واسطه ها و توسعه بازار صادراتی این تولیدات عنوان کرد.
22-96

نظر شما